Adopcja Serca

Dla adoptowanej przez szkołę Anitki z Zambii uczniowie naszej szkoły zorganizowali loterię, w czasie której zbierane były pieniądze na jej edukację. Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej chatyatywnej akcji oraz wszystkim uczniom, którzy wzięli w niej udział – Serdecznie Dziękujemy. Dzięki dobroci waszego serca – Anitka może dalej uczyć się, marzyć i mieć lepszą przyszłość.

ADOPCJA SERCA TO POMOC KONKRETNEMU DZIECKU ŻYJĄCEMU W AFRYCE, KTÓRE JEST SIEROTĄ, LUB KTÓREGO RODZICE SĄ W BARDZO TRUDNEJ SYTUACJI FINANSOWEJ.

OSOBA, KTÓRA PODEJMUJE SIĘ TAKIEJ ADOPCJI, ZAPEWNIA W TEN SPOSÓB SWOJEMU „PODOPIECZNEMU” WYŻYWIENIE, UBRANIA, LEKARSTWA W RAZIE POTRZEBY I WYKSZTAŁCENIE, CO DAJE TAKIEMU DZIECKU REALNĄ MOŻLIWOŚĆ WYJŚCIA Z KRĘGU BIEDY I UBÓSTWA POPRZEZ ZNALEZIENIE PRZEZ NIEGO W PRZYSZŁOŚCI PRACY. NA MAŁE DZIECKO ( W WIEKU PRZEDSZKOLNYM LUB NIEMOWLĘ) WYSTARCZY JUŻ TYLKO 6O DOLARÓW NA ROK !

ANITA BANDA
zamieszkała: Kamitowo
Zambia, Afryka
chodzi do szkoły
ulubiony przedmiot: język nyahja
lubi bawić się zabawkami.
Ma oboje rodziców, którzy uprawiają warzywa i hodują drób.
Anita ma 6-cioro rodzeństwa.!

Najdroższa Rodzinko !

Przesyłam Wam życzenia z okazji Nowego Roku !
Co u Was słychać ?
Nazywam się Mulenga Mubanga, jestem pracownikiem socjalnym i piszę do Was w imieniu Anitki. Z radością chciałbym Was poinformować, że Ona czuje się bardzo dobrze.
Anitka przesyła Wam gorące życzenia z okazji Nowego Roku.
U niej wszystko układa się pomyślnie. Dziewczynka narzeka jedynie na zimno, ale tutaj zaczyna się zima.
Anitka uczęszcza do 5 klasy i jest dobrą uczennicą. Obecnie dziewczynka spędza ferie w domu, gdzie pomaga rodzicom przy zbiorach kukurydzy.
Przesyłam też pozdrowienia od rodziców Anitki, którzy chcieliby Wam podziękować za Waszą pomoc i miłość. Życzą Wam wszystkiego najlepszego w Nowym Roku i mają nadzieję, że wkrótce napiszecie. Niech Was Bóg błogosławi !

Mabunga w imieniu Anitki Banda.

(List z języka angielskiego przetłumaczyła pani mgr Renata Reczko)