Wizyta w schronisku dla zwierząt w Milowicach

W minioną sobotę, uczennice z klasy V B wraz z wychowawczynią były z wizytą w Miejskim Schronisku dla Zwierząt w Milowicach. Monika i Patrycja przekazały w imieniu szkoły dary zebrane dla schroniska podczas przedświątecznej akcji charytatywnej. Dziewczynki oraz ich koleżanki z klasy, wraz z rodzicami, piekły pyszne ciasta i ciasteczka, a następnie sprzedawały w szkolnym sklepiku. Pieniążki zasiliły puszkę Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami „Nadzieja na Dom” i zostały przekazane na ręce Pana Dyrektora schroniska. Wśród darów znalazły się też: karma od uczniów SP 42, zebrane przez III C, klasę pani Katarzyny Szymiec nieużywane poduszki, ręczniki, koce, prześcieradła oraz wykonana przez dzieci z klasy III B: Maćka, Anię i Oliwię, piękna budka dla kotów.

Po schronisku oprowadziła nas pani Edyta, wolontariuszka stowarzyszenia „Nadzieja Na Dom”, która opowiedziała dzieciom o pracy wolontariuszy i o nowych ulepszeniach w schronisku. Wizyta miała obopólne korzyści – zwierzęta zyskały dary od dzieci, a dzieci dowiedziały się, dlaczego warto pomagać.

Bardzo serdecznie dziękuję w imieniu Stowarzyszenia oraz Schroniska Miejskiego wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie, wsparcie, pomysł i poświęcony czas dla akcji charytatywnej.

Przypominamy także, że akcja „Wietrzenia szaf, czyli zbiórki nieużywanych tkanin” trwa przez cały rok szkolny. Prosimy kontaktować się z p. Katarzyną Szymiec lub Magdaleną Żak. Zbiórkę karmy prowadzimy po uprzednim ogłoszeniu.

Magdalena Żak