Finał programu “Nie pal przy mnie, proszę”

SP42 zakończyła roczny cykl programu edukacji antytytoniowej “Nie pal przy mnie, proszę”. W programie uczestniczyły klasy I-III.

Jest to ważne ogniwo w cyklu programów profilaktyki antytytoniowej adresowanych do dzieci i młodzieży, a inicjowanych przez Państwową Inspekcję Sanitarną we współpracy z resortem edukacji i realizowanych w szerokim partnerstwie lokalnym. Program ma charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy.

W szkole odbył się m.in. konkurs wiedzy z zakresu zdrowia dla klas II. Najlepsi uczniowie reprezentowali naszą placówkę w etapie miejskim, który odbył się 27 maja br. Byli to uczniowie klasy IIb:

• Dawid Nogajski;
  • Maciej Wieczorkowski;
  • Damian Kwaśny.

Nasi uczniowie mieli okazję rywalizować ze swoimi rówieśnikami w 3 kategoriach:

• plastycznej (realizacja pracy akcentującej problem szkodliwości palenia tytoniu i podkreślenia roli edukacji prozdrowotnej);
  • teoretycznej (test wiedzy z zakresu zdrowia i problematyki antytytoniowej);
  • sportowej (zawody lekkoatletyczne).