ZESPOŁU SZKÓŁ NR 2 W SOSNOWCU

Biblioteka szkolna to serce szkoły. Jest zadbana, kolorowa i pełna atrakcji dla czytelników w różnym wieku – poczynając od różnych projektów i konkursów, przez zajęcia czytelnicze, na indywidualnej pracy z uczniem kończąc.Tutaj zawsze znajdzie się czas, aby porozmawiać z uczniem o jego zainteresowaniach, planach, nastrojach, ważnych wydarzeniach chociaż głównym celem pracy biblioteki szkolnej jest rozbudzanie zainteresowań czytelniczych uczniów, wskazywanie im źródeł informacji i przygotowywanie ich do samodzielnej pracy z książką. Oferujemy naszym czytelnikom bogaty księgozbiór lektur szkolnych, książek dla dzieci i młodzieży, literatury pięknej polskiej i obcej, książek popularnonaukowych, encyklopedii, słowników i czasopism.

Każdy uczeń, który ma ochotę odseparować się od szkolnego harmideru i usiąść w spokoju z książką lub czasopismem jest tutaj mile widziany.

Godziny pracy biblioteki szkolnej

Poniedziałek 8.15-14.15