Kwiecień

W dniu 20 kwitnia dzieci z grupy Żabek i Wiewiórek wybrały się do Kina Helios w Sosnowcu gdzie obejrzały film pt: “Piotruś Królik”.

Szymon Kamiński z grupy VII – Wiewiórek
otrzymał wyróżnienie za udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym
pt: “Bohaterowie utworów J. Brzechwy w oczach dziecka” zorganizowanym przez PM nr4 w Będzinie.

W ŚWIECIE EGZOTYCZNYCH KOTÓW
MITING EKOLOGICZNY

W ramach obchodów XXVI Obchodów Dni Ziemi w naszym przedszkolu odbył się miting ekologiczny pod hasłem “W Świecie egzotycznych kotów”

W dniu 16 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się międzyprzedszkolny konkurs piosenki wiosennej
pt: “Przyszła wiosna piekna i radosna”.

W dniu 13 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się Turniej pt: “Programowanie – małych głów łamanie”. Wzięło w nim 5 pięcioosobowych zespołów z najstarszych grup. Dzieci wykazały się dużą wiedzą i umiejetnościami.

W dniu 10 kwietnia w Misiach odbyło się wiosenne spotkanie z rodzicami.

 

W dniu 10 kwietnia dzieci z grupy Misie i Koty obejrzały bajkę pt: “Brzydkie Kaczątko” w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie.

 

Nasze przedszkole ponownie przyłączyło się do akcji UNICEF -u, tym razem pomagaliśmy uświadomić dzieciom w wieku 3-7 lat jak ważna jest pomoc potrzebującym, w tej sytuacji dzieciom z Syrii. Przeprowadziliśmy pogadanki z naszymi przedszkolakami nt problemu wojny, głodu i bezradności. Nie są to łatwe tematy, ale nasze przedszkolaki bardzo przejęły się losami dzieci, które walczą z problemami, jakich one nie doznały nigdy . Zadawały nam wiele pytań i starały się wymyśleć jak pomóc, w jaki sposób one mogą rozweselić dzieci, które mieszkają w kraju
tak odległym . Postanowiły coś narysować:) Z pomocą nauczycieli powstały plakaty symbolizujące zjednoczenie dzieci tych z naszego przedszkola i tych potrzebujących. Plakaty miały na celu sprowokować uśmiech na twarzach oglądających je osób dorosłych i dzieci. Powiesiliśmy wszystkie plakaty w głównej szatni naszego przedszkola, tak aby zwrócić uwagę rodziców przychodzących lub odbierających dzieci. Zrobiliśmy zbiórkę, w każdej sali znajdowała się oznakowana skarbonka. Chętne dzieci oraz opiekunowie wrzucali symboliczną złotówkę w ramach akcji. Zebraliśmy 396 zł. Uważamy to za duży sukces! Chętnie przyłączymy się do kolejnych akcji w przyszłości.

SPOTKANIE WIELKANOCNE W WIEWIÓRKACH

 

Wrzesień Październik Listopad Grudzień Styczeń
Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec

Wydrukuj tę stronę

Przejdź do treści