Rok szkolny 2019/2020 (luty)

Wrzesień Październik Listopad Grudzień Styczeń
Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec

Luty

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

6 lutego 2020 roku w naszej bibliotece odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika.

Głównym celem uroczystości było przyjęcie najmłodszych uczniów w poczet braci czytelniczej i zachęcenie ich do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie organizowane co roku przez bibliotekę, weszło już na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń.

Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, wysłuchali wierszy i zagadek przygotowanych przez uczennice klasy VI. Dowiedzieli się także, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę.

Po  zapoznaniu się z Regulaminem Biblioteki przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie i otrzymali zakładki do książki.

„Książka i możność czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji.”

WALENTYNKI

 

14 lutego 2020 roku  wszyscy chętni   uczniowie mogli przyjśc do biblioteki szkolnej i tutaj zrobić Walentynkę  dla miłej sercu koleżanki  lub fajnego kolegi.

      

Wydrukuj tę stronę

Przejdź do treści