Szkolna debata

Spotkanie z ekspertem Lekcja z ekonomią Złote Szkoły NBP

1. Scenariusz debaty

2. Relacja z debaty

 

3. Raport z debaty

4. Relacja on-line na facebooku szkoły

5. Fanpage do debaty na facebooku

6. Infografika z debaty

7. Artykuł

Uczę się dbać o swoje finanse – Debata z projektu Złote Szkoły NBP

W poniedziałek 22.03.2021 na platformie Microsoft Teams odbyła się debata, której tematem było “Uczę się dbać o swoje finanse”.

Po przedstawieniu ekspertów, którzy prowadzili wcześniejsze spotkania z projektu Złote Szkoły, nastąpiło zadawanie pytań przez uczniów, ambasadorów reprezentujących swoje klasy, a eksperci odpowiadali na nie. Po udzieleniu odpowiedzi na wszystkie pytania, prowadząca debatę Gabriela Wójcik podziękowała wszystkim obecnym za udział w debacie. Całość trwała około godziny.

Pytania były skierowane do konkretnego eksperta i tyczyły się zagadnienia, którym zajmował się ten ekspert na poprzednich prezentacjach. Odpowiedzi udzielane przez ekspertów były wyczerpujące i myślę, że razem z informacjami, które otrzymaliśmy podczas poprzednich prezentacji pomogą uczniom naszej szkoły w dorosłym życiu.

Projekt jest według mnie dobrym pomysłem, ponieważ często mówi się ,że w szkole nie uczy się wielu rzeczy przydatnych w wieku produkcyjnym, więc takie spotkania są dobrym sposobem by przekazać młodzieży wiedzę potrzebną do rozwoju finansowego w przyszłości.

Maciej Ryszka, klasa 7a


Spotkanie z ekspertem Lekcja z ekonomią Złote Szkoły NBP

Wydrukuj tę stronę

Przejdź do treści