Akademia Rozwoju Innowacji i Kreatywności

Dnia 06.06.2022 w grupie Kotki w ramach realizacji projektu  Akademia Rozwoju Innowacji i Kreatywności  –  “Łąki kwietne – domki dla dzikich zapylaczy” odbyły się warsztaty Motyle Świata – dzikie zapylacze. W ramach współpracy z # SCWEW Sosnowiec zaprosiliśmy na warsztaty uczniów Szkoły Specjalnej nr 4 w Sosnowcu. Naszą grupę z przepięknymi okazami odwiedził Pan Kamil Gruba pasjonat hobbysta, który kolekcjonuje motyle od 7 roku życia , dzieci miały okazje poznać wiele ciekawostek dotyczących motyli m.in. który motyl osiąga prędkość 50 km/h, które upodabniają się do pszczół aby dostać się do ula i napić się miodu. Dzieci dowiedziały się również czym żywią się motyle, Podstawą piramidy żywieniowej motyli jest nektar kwiatów. Jest on jednak ubogi w sole mineralne, co zmusza je do pozyskiwania ich z innego źródła. Z tego powodu często można je zobaczyć przy kałuży (deszczówka wypłukuje sole z ziemi). Nie pogardzą również fermentującymi owocami, sokiem wyciekającym z uszkodzonych drzew, czy ludzkim potem.
 

Pan Kamil pokazał również po czym można rozróżnić Pana motyla od Pani motyl oraz opowiedział w jaki sposób motyle zapylają. Dzieci mogły poznać również etapy rozwoju motyla, zobaczyły jajeczka, kokon, poczwarkę, mogły również trzymać w żywego motyla, co sprawiło wiele radości wszystkim dzieciom.
 
 

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści