Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości otrzymaliśmy wsparcie finansowe, dzięki któremu nasi uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymują wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu:

• umiejętności manualnych i technicznych,
  • zdolności myślenia matematycznego,
  • umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych,
  • pracy zespołowej,
  • dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy
  • umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia,
  • radzenia sobie w życiu codziennym.

Szczegóły projektu znajdują się poniżej:

1. Strona internetowa: www.gov.pl/laboratoria
  2. Facebook: www.facebook.com/LaboratoriaPrzyszlosci
  3. Instagram: www.instagram.com/laboratoriaprzyszlosci

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA KOLEJNYCH STRON DOTYCZĄCYCH REALIZACJI WARUNKÓW UCZESTNICTWA W PROJEKCIE “LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI”

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

Wydrukuj tę stronę