Apel

Kuba ma 12 lat. Mózgowe porażenie dziecięce – choroba, która powstała w wyniku źle prowadzonego porodu – spowodowała nieodwracalne zmiany w mózgu. Od urodzenia bardzo ciężko pracuje, aby być samodzielnym.
Kuba umie sam chodzić, w miarę sprawnie jeść, ubrać niektóre elementy garderoby. Nadal pracuje nad równowagą i sprawnością manualną.
Jednak pomimo stałej, intensywnej terapii Kuba nie mówi. Rodzice starają się wprowadzać alternatywną komunikację obrazkową, aby syn mógł choć w części opowiadać o swoich przeżyciach, ale ciągle wierzą, że któregoś dnia Kuba opowie o tym co robił w szkole. Pokładają ogromny nadzieję w delfinoterapii.
Ćwiczenia z delfinami , podczas których do mózgu dziecka docierają ultradźwięki wysyłane przez ssaki, dają szczególne efekty w rozwijaniu mowy. Dlatego w przyszłym roku rodzice chcieliby zabrać Kubę na specjalistyczny turnus na Krym. Wyjazd jest niestety uzależniony od pomocy darczyńców, gdyż koszt przekracza możliwości rodziny.
„Po 12 latach stałej i trudnej klasycznej pracy logopedycznej, która nie dała efektów, wierzymy w niezwykłą moc delfinów. Chcemy być pewni, że zrobiliśmy absolutnie wszystko, aby usłyszeć od naszego syna: „Nie chcę zupy, mamo”, albo „Chodź na rower, tato” – mówią rodzice.

Jeśli możesz pomóc:

Fundacja ZŁOTOWIANKA, ul. Wojska Polskiego 2,  77-400  Złotów

Spółdzielczy Bank Ludowy Zakrzewo    25 8944 0003 0002 7430 20000010

Darowizna na rzecz Kuby Twaróga

Wydrukuj tę stronę

Przejdź do treści