Astronom w szkole

Spotkanie z astronomem w ramach programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego ” Astronom w szkole”

Astronomia jest jedną z najstarszych nauk. W ramach spotkania z zawodowym astronomem, Panią dr Elżbietą Kuligowską z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, uczniowie poznali specyfikę pracy astronoma, dowiedzieli się gdzie można studiować astronomię w Polsce i dlaczego warto. Podczas zajęć omówiono naturę Słońca i innych gwiazd, wieloskalową strukturę Wszechświata i nasze miejsce w Kosmosie. Uczniowie dowiedzieli się w jakim kolorze świeci Słońce i ile księżyców w rzeczywistości ma Ziemia. Na koniec zajęć Pani astronom odpowiedziała na wiele ciekawych pytań. Lekcja astronomii przebiegła w bardzo miłej atmosferze.

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści