Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży

W dniach 10-17 listopada 2023r. uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w zajęciach z zakresu edukacji finansowej, które realizowane były w ramach programu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL przez Fundację Warszawski Instytut Bankowości.

Tematy spotkań:

• Twoje pieniądze
  • Co byk i niedźwiedź powiedzą Ci o inwestycjach?
  • Od oszczędzania do inwestowania
  • Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni

Podczas zajęć młodzież dowiedziała się m.in.:

•   Jak tworzyć bezpieczne hasła.
  •  Jak postępować, aby zabezpieczyć swoją tożsamość w internecie, w tym w mediach społecznościowych.
  •  Jak zabezpieczać swój komputer, tablet, smartfon.
  •   Jakie są sposoby oszczędzania i inwestowania.
  •   Jakie są cechy, funkcje pieniądza.

Celem spotkań było uświadomienie uczniom zagrożeń występujących w cyberprzestrzeni.

Dlaczego nie warto dzielić się niektórymi informacjami w sieci. Dlaczego bezpieczne hasło to podstawa funkcjonowania w internecie. Jak tworzyć bezpieczne hasła, aby były silne i jednocześnie łatwe do zapamiętania. Jak korzystać z ustawień prywatności w social mediach.

Celem projektu edukacyjnego Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL jest podnoszenie poziomu wiedzy z zakresu ekonomii, cyberbezpieczeństwa oraz inspirowanie świadomych działań i budowanie właściwych postaw w zakresie przedsiębiorczości. Projekt uzyskał wyróżnienie Rady Edukacji Finansowej za szczególne przyczynianie się do rozwijania kompetencji finansowych społeczeństwa. Projekt objęty jest patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty.