Bezpieczni na drodze

Realizując Projekt Akademia Rozwoju i Kreatywności współpracując z Specjalistycznym Centrum Wspierającym Edukację Włączającą w Sosnowcu dzieci z grupy kotki zaprosiły swoich przyjaciół z ZSS nr 4 w Sosnowcu na spotkanie z policjantem które odbyło się 4 listopada.

 

Nasz specjalny gość Pan policjant , przybliżył dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przypomniał numery alarmowe. Podczas spotkania dzieci miały do wykonania wiele ciekawych zadań, oprócz zagadek, zadaniem było przedstawienie scenki ruchu ulicznego – prawidłowego przechodzenia przez przejście dla pieszych z wykorzystaniem świateł drogowych , samochodów wykonanych z kartonowych pudeł oraz rower jadący po ścieżce rowerowej. Pan policjant czytał zgłoszenia a zadaniem dzieci było wskazanie który pojazd uprzywilejowany (radiowóz policyjny , wóz strażacki , karetka pogotowia ) ma wyjechać na akcję. Dzieci otrzymały również wskazówki, jak zachować się w sytuacji spotkania osoby obcej. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta. Dzieci  dzieliły  się także swoimi doświadczeniami, pokazały,  że są odpowiedzialne i wiedzą, jak należy się zachowywać na drodze i w najbliższym otoczeniu.

 

 Dziękujemy Panu policjantowi Łukaszowi Kabus za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.

 
 

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści