Biesiada z sercem

Dnia 7.02.2013 r.  odbyła się w naszej szkole charytatywna akcja „Biesiada z Sercem”, której cele było zebranie funduszy na rzecz adoptowanej przez szkołę – afrykańskiej dziewczynki.

Przed 6 laty społeczność uczniowska SP 42 zdecydowała się przystąpić do międzynarodowej akcji Adopcja Serca. Opieką otoczono Anitkę Bandę, która mieszka w Zambii na terenie misji prowadzonej przez  polską siostrę  zakonną – Józefę Słabą. Szkoła  otrzymuje informacje  oraz  dokumenty potwierdzające, że Anitka kontynuuje naukę  zdając do  klas programowo wyższych.

Dzięki przesłanym  drogą mailową zdjęciom – wiemy jak  wygląda, widzimy także jak zmienia się, rośnie, staje się coraz piękniejsza i weselsza.

Każdego roku uczniowie,  rodzice i nauczyciele zbierają dla podopiecznej pieniądze, które przeznaczone są na  jej kształcenie.  W tym roku  dzieci zaprosiły rodziców, dziadków, znajomych, by razem z nimi – śpiewać biesiadne polskie piosenki, a następnie  sprzedawały „bezcenne  wypieki” – za cenę: daru z serca.

Karnawałowa radość,  wspólny śpiew, zabawa, degustacja ciast – pomogły  przekroczyć granice obojętności i dotrzeć tam – gdzie Ktoś potrzebuje pomocy – rozpalając promyk nadziei na godne życie małej dziewczynki  o imieniu Anitka!

Wszystkie dzieci szkoły wiedzą, że aby pomagać nie trzeba mieć wiele pieniędzy, lecz: wyobraźnię miłosierdzia o którą apelował i modlił się dla świata – bł. Jan Paweł II.

Zobacz zdjęcia z biesiady

 

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści