“Codweek – Tydzień Kodowania”

 

Po raz kolejny Przedszkole Miejskie nr 51 w Sosnowcu wzięło czynny udział w akcji “CODWEEK – TYDZIEŃ KODOWANIA”.

 

Wychowawcy poszczególnych grup wraz z dziećmi, zainspirowani jesienną aurą chętnie podjęli się tygodniowego wyzwania czyli ” jesiennego kodowania”. Kodowanie to nic innego, jak świetna zabawa i ciekawe zajęcia, podczas których dzieci szukają rozwiązań w kreatywny sposób. Cel innowacji jest prosty i wynika z potrzeby i chęci wychowania ludzi twórczych. Kodowanie nie tylko, pozwala na rozwijanie algorytmicznego myślenia czy zadaniowego podejścia do stawianych problemów, ale również na szukanie różnych możliwości i wybieranie tych najbardziej optymalnych. Poprzez naukę kodowania kształtują się uniwersalne kompetencje, przydatne na każdym etapie życia.

 

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści