COLUMBUS DAY

24 Października 2014 roku w naszej szkole odbył się COLUMBUS DAY.

W tym dniu uczniowie przyszli do szkoły w przebraniach związanych tematycznie z Ameryką lub w podkoszulkach z nadrukowaną flagą amerykańską. Od samego rana dzieci uczestniczyli w poczęstunku przygotowanym przez rodziców, nauczycieli a nawet samych uczniów. Największym zainteresowaniem cieszył się popcorn, ciasto marchewkowe i żurawina. W trakcie przerw uczniowie młodszych klas tańczyli w rytm angielskich piosenek. Wszyscy mieli okazję do zapoznania się z postacią Krzysztofa Kolumba oraz jego odkryć  oglądając prezentacje multimedialne przygotowane przez nauczycieli.

Dużą atrakcją okazało się malowanie twarzy. Najczęściej wybieranym motywem była flaga amerykańska i rysunki przypominające indiańskie malunki.

 

Na zakończenie obchodów Columbus Day odbyła się dyskoteka dla klas IV-VI.

Warunkiem uczestnictwa było przebranie i tutaj dzieci wykazały się niezwykłą pomysłowością. Najciekawsze stroje zostały nagrodzone w konkursie na najciekawszy kostium. Nagrodzono także uczniów biorących udział w konkurencji na najlepszy taniec.

Projekt ten pozwolił nauczycielom na kształtowanie u uczniów postawy  ciekawości, tolerancji i otwartości wobec innych kultur, a także przekazanie im wiedzy o kraju nauczanego języka.

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści