Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom życzymy powodzenia i sukcesów w pracy zawodowej i życiu osobistym.

Dzień Edukacji Narodowej – to polskie święto obchodzone 14 października. Zastąpił on tradycyjny Dzień Nauczyciela. Na dzień ten przypada rocznica utworzenia przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego Komisji Edukacji Narodowej. Dzień ten jest w Polsce świętem wszystkich pracowników oświaty i jest wolny od zajęć lekcyjnych. (Art. 74 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela).

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 13 października uczniowie klas III pod czujnym okiem swoich wychowawców przygotowali uroczysty apel dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły.
Zebranych powitała Pani Dyrektor Lucyna Rusek. Następnie artyści szkolni wyśpiewali życzenia do znanych włoskich melodii.

Usłyszeliśmy wesołe wierszyki oraz podziękowania za trud, za serce, za uśmiech, za dobre rady i za przekazaną wiedzę. Cały występ przebiegał w serdecznej i wesołej atmosferze. Zebrani nagradzali artystów gromkimi brawami. Miłym akcentem uroczystości były życzenia i czerwone maki, wykonane z bibuły przez trzecioklasistów i wręczone nauczycielom i pracownikom szkoły przez uczniów klas III.

Tego dnia Pani Dyrektor Lucyna Rusek wręczyła nauczycielom nagrody, jako wyraz uznania za trudną, codzienną, odpowiedzialną pracę.

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści