Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

W piątek – 25 listopada, jak każdego roku od kilku lat przedszkolacy świętowali Dzień Pluszowego Misia. I choć Światowy Dzień Pluszowego Misia ogłoszony został 25 listopada 2002 roku, to historia powstania pluszowej zabawki jest znacznie dłuższa i może mieć wiele wspólnego z prezydentem Stanów Zjednoczonych Theodore’em Roosevelt’em.

Dzieci przedszkolne spotkały się na wspólnej zabawie, gdzie przedstawiciele grup zaprezentowali krótkie wierszyki o pluszowych ulubieńcach. Były zagadki, konkursy i konkurencje ruchowe. Wszystkie zabawy związane były z bohaterem dnia- Misiem. Został wybrany także największy i najmniejszy Miś.

Do przedszkola zawitał także niedźwiedź, który wzbudził wiele ciepłych uczuć i wzruszeń wśród dzieci.

Dziękujemy Radzie Rodziców przedszkola za zfinansowanie kostiumu niedźwiedzia i słodkiego „co nieco”