Dzień z Literaturą Fantastyczną w szkole

Dzień z Literaturą Fantastyczną w naszej szkole – promocja czytelnictwa

26 marca fani literatury fantastycznej z naszej szkoły postanowili uczcić Światowy Dzień Czytania Tolkiena oraz zapoznać koleżanki i kolegów ze swoimi ulubionymi autorami literatury fantasy. Grupa zainteresowanych uczniów z klas 5, 6 i 7 (oraz nauczycieli) czytała w młodszych klasach oraz w przedszkolu fragmenty książek i baśni. Popularnością cieszyły się: “Hobbit” J.R.R. Tolkiena, “Opowieści z Narnii” C.S. Lewisa, “Baśniobór” B. Mulla, “Zwiadowcy” J. Flanagana. Podczas lekcji j. polskiego klasa 5a i 5b grała w grę planszową z kartami postaci z “Opowieści z Narnii”, klasy 6 z kolei, rozwiązywały quiz poświęcony twórczości J.R.R. Tolkiena. Tego dnia odbył się także konkurs wiedzy o powieści “Hobbit, czyli tam i z powrotem”, w którym wzięło udział 6 uczniów.

Dziękujemy wszystkim zainteresowanym osobom za zaangażowanie!