Europejski Tydzień Kodowania-Code Week 2022

W zeszłym tygodniu, tj.10-14 października nasze przedszkolaki podjęły wyzwanie – aktywny udział w ogromnym przedsięwzięciu jakim jest Europejski Tydzień Kodowania – Code Week 2022. Jest to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Nasze przedszkole zostało zgłoszone i wpisane na mapę europejskich działań.  Przewidziane były między innymi aktywności z wykorzystaniem maty do kodowania, kolorowych kubeczków, robota edukacyjnego – ozorobota. Dzieci poprzez kodowanie rozwijały m.in. logiczne myślenie, spostrzegawczość, dedukcję, umiejętność współpracy, planowania i analizowania. Za zrealizowanie wydarzenie nasze przedszkole zostało nagrodzone Certyfikatem.
 

smart
smart
smart
smart

 
 

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści