Finał programu “Nie pal przy mnie, proszę” – edycja 2016

SP42 zakończyła roczny cykl programu edukacji antytytoniowej “Nie pal przy mnie, proszę”. W programie uczestniczyły klasy drugie.

Jest to ważne ogniwo w cyklu programów profilaktyki antytytoniowej adresowanych do dzieci i młodzieży, a inicjowanych przez Państwową Inspekcję Sanitarną we współpracy z resortem edukacji i realizowanych w szerokim partnerstwie lokalnym. W naszym przypadku tegoroczna edycja organizowana była przy udziale Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sosnowcu oraz Wydziału Zdrowia w naszym mieście.

GALERIA ZDJĘĆ

Program ma charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy.

Uczniowie z wielu sosnowieckich szkół podstawowych mieli okazję rywalizować ze swoimi rówieśnikami w trzech kategoriach:

  • plastycznej (realizacja pracy akcentującej problem szkodliwości palenia tytoniu i podkreślenia roli edukacji prozdrowotnej);
  • teoretycznej (test wiedzy z zakresu zdrowia i problematyki antytytoniowej);
  • sportowej (zawody lekkoatletyczne).

Warty podkreślenia jest fakt, iż Szkoła Podstawowa nr 42 w Sosnowcu już po raz drugi była gospodarzem miejskiego konkursu. Imprezę swoją obecnością uświetnili p. Halina Czapla – Naczelnik Wydziału Zdrowia w Sosnowcu, p. Małgorzata Urban – dyrektor oraz p. Marcin Morawiec – wicedyrektor  SP nr 42 w Sosnowcu. Organizacją finału etapu miejskiego  zajęła się p. Joanna Pełka, nauczyciel SP42 oraz koordynator całego programu. Pieczę nad uczniami w konkursie plastycznym objęła p. Ewa Małysa, sportowym p. Grzegorz Mentel, pomocą służył również p. Michał Spieczyński. Częścią teoretyczną, czyli oceną testu wiedzy zajęły się  p. Anna Targońska – przedstawiciel Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Sosnowcu oraz p. Elżbieta Brzozowicz-Uwijała – przedstawiciel Wydziału Zdrowia Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.  Wszyscy uczniowie biorący udział w finale mieli zapewniony poczęstunek, a także zostali  zaproszeni do udziału w przedstawieniu artystycznym przygotowanym przez wychowawczynię naszej klasy Ia, p. Agnieszkę Micke (przy współudziale p. Katarzyny Ślęzak).

Wyniki etapu miejskiego:

I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 35 w Sosnowcu;

II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 10 w Sosnowcu;

III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 45 z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Sosnowcu.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za przybycie i udział w konkursie!

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści