Fizyka widziana okiem Artysty

Sukces uczennicy w wojewódzkim konkursie “Fizyka widziana okiem Artysty…”

Uczennica Naszej szkoły, Magdalena Cichecka z klasy 7 d, otrzymała tytuł Laureata, zdobywając wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie „Fizyka widziana okiem artysty…”.

Konkurs został objęty honorowym patronatem: Dyrektora Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego, Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, Dyrektora Instytutu Protez Serca FRK im prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu, Prezydenta Miasta Katowice. Konkurs został wpisany do “Wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez kuratora oświaty.”. Tematem prac była fascynująca woda. Uczestnicy mieli zaprezentować właściwości lub zjawisko fizyczne związane z wodą.

Prace oceniali przedstawiciele uczelni wyższych Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz fizycy z pasją artystyczną:

Prof. Alicja Ratuszna

dr hab. Sebastian Pawlus, zastępca Dyrektora Instytutu

prof. dr hab. Jan Kisiel

dr Anna Szeremeta

Dr hab. n. med. Zbigniew Nawrat, Fizyk i Artysta

oraz przedstawiciele ASP w Katowicach:

Dr hab. Prof. Uczelni Justyna Szklarczyk – Lauer

Dr hab. Prof. uczelni Dawid Korzekwa

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekun Jolanta Czapla