II edycja programu “Złote Szkoły NBP”

Pragniemy podzielić się sukcesem Naszej Szkoły, Szkoły Podstawowej nr 42 w Sosnowcu, która po raz drugi znalazła się w gronie laureatów ogólnopolskiego programu „ Złote Szkoły NBP”.
W ubiegłym roku szkolnym Drużyna  ze Szkoły Podstawowej nr 42 w Sosnowcu odniosła  spektakularny sukces, otrzymując najwyższą nagrodę wśród laureatów – Nagrodę Specjalną.
 
28 kwietnia 2022 roku na gali finałowej, którą poprowadziła Pani Ida Nowakowska, poznaliśmy laureatów II edycji programu “Złote Szkoły NBP”. 202 szkoły uzyskały tytuł „Złotej Szkoły NBP”, spośród nich 101 szkół powtórnie sięgnęło po tytuł, w tym nasza szkoła. Po dwóch edycjach jest już w Polsce 385 szkół z tytułem „Złota Szkoła NBP”. Przyznano 38 nagród za najlepiej zrealizowane zadania II edycji.
 

Nasza szkoła zdobyła I miejsce w Polsce w kategorii „ Warsztat uczniowski”
w ogólnopolskim programie Złote Szkoły NBP
i otrzymała nagrodę w wysokości 10000zł.

 
Gratulujemy drużynie Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej, uczniom i nauczycielom: Maciejowi Ryszce, Filipowi Deluga, Piotrowi Pabiańczykowi, Dominice Żółtak, Zosi Zabiegale, Martynie Więckowskiej, Karolinie Irzyk, Oskarowi Wawrzyniakowi, Amelii Patej i Wiktorii Domańskiej. Nauczyciele:  pani Jolanta Czapla, pan Piotr Morka, pani Justyna Piśkiewicz-Wawrzak, pani Renata Kmita i pani Danuta Kiełb.
Koordynatorem  tego przedsięwzięcia, z ramienia szkoły  była pani  Jolanta Czapla.
 


 
Udział w programie pozwolił młodzieży zdobyć praktyczną wiedzę z zakresu ekonomii, gospodarki rynkowej oraz przygotowywał do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów osobistych. Uczniowie mogli już na etapie szkoły podstawowej zapoznać się ze sztuką zarządzania własnymi pieniędzmi, budowaniem bezpieczeństwa finansowego i tym samym zweryfikować swoje wyobrażenia o finansach z rzeczywistością. Jesteśmy przekonani, że zdobyta wiedza umożliwi naszym uczniom mądre planowanie przyszłości, a zdobyte umiejętności zaprocentują przez całe życie.

 

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści