Informacja dla rodziców dzieci przedszkolnych

Drodzy Rodzice
Przed nami nowy rok szkolny 2020/2021. Z ogromną radością powitamy Was w progach naszego przedszkola w dniu 1 września.
Organizujemy nasza pracę w trwających nadal warunkach pandemii i narzuconych przepisami prawa ograniczeń i obostrzeń.
Wszystkie nasze przygotowania dostosowujemy do przyjęcia dzieci z zachowaniem jak najbardziej bezpiecznych warunków opieki i edukacji.
Najważniejsze kwestie związane z funkcjonowaniem placówki w nowym roku szkolnym, podane zostaną Państwu na zebraniach organizacyjnych poszczególnych grup.

Podajemy kilka istotnych, wstępnych informacji:
Przedszkole czynne jest w godzinach od 6.00 do 17.00.
Rodziców zobowiązuje się do ścisłego przestrzegania zasady, przyprowadzania dzieci do przedszkola do godz. 8:15, z zachowaniem zasady jeden rodzic do dziecka.
Po tym czasie drzwi wejściowe będą zamykane, a pracownicy pełniący dyżur przejdą do innych obowiązków, m.in. do dezynfekowania szatni, stolików w salach i podania śniadania.
Informacje o tym, do której grupy przyporządkowane zostało dziecko rodzice otrzymają telefonicznie od wychowawców poszczególnych grup.  Przy wejściu do przedszkola pełnią dyżur pracownicy obsługi, którzy dokonają pomiaru temperatury ciała u dziecka. Przed przyjęciem dziecka do przedszkola, rodzic przekazuje oświadczenie zgodnie z procedurą bezpieczeństwa w Zespole Szkół nr 2 w Sosnowcu  w okresie pandemii covid-19 (załącznik nr 1). Rodzic  loguje dziecko do systemu ewidencji czasu pobytu dziecka w przedszkolu.
Pracownik obsługi odbierze dziecko od rodzica i odprowadzi do wyznaczonej szatni, gdzie opiekę nad nim przejmie nauczyciel. Warto z dzieckiem rozstać się szybko – zapewniamy, że opiekunowie i nauczyciele zrobią wszystko, by dziecko zająć zabawą i uspokoić, jeśli będzie płakało. W sytuacjach szczególnie trudnych, zadzwonimy do rodzica i poinformujemy o problemie lub konieczności odebrania dziecka. Wychodząc naprzeciw Państwa prośbom, po zebraniach grupowych, chętni rodzice dzieci, będą mieli możliwość wejścia do przedszkola i obejrzenia sal przedszkolnych swoich dzieci. Ze względu na ograniczenia związane z okresem pandemii, nie ma możliwości wchodzenia osób z zewnątrz w miesiącu sierpniu z powodu trwającego dyżuru w przedszkolu. Mając na uwadze bezpieczeństwo Państwa dzieci, w okresie adaptacyjnym w miesiącu wrześniu wejście na teren przedszkola będzie możliwe dla Państwa tylko zgodnie z zaleceniami GIS, po uzyskaniu zgody dyrektora i ustaleniu terminu i godzin pobytu z wychowawcą grupy.
Zalecamy w pierwszych dniach skracanie pobytu dziecka w przedszkolu, co pozwoli mu na stopniowe oswajanie się z nowym miejscem.
Należy wyposażyć dziecko w obuwie zmienne na gumowej podeszwie, a w woreczku  umieścić ubranie i bieliznę do przebrania w razie niespodziewanych wypadków. W celu ułatwienia dziecku procesu adaptacji, prosimy Państwa o odpowiednie przygotowanie dziecka do pobytu w przedszkolu zgodnie z procedurą bezpieczeństwa.
Dziecko nie może zabierać ze sobą do przedszkola maskotek oraz innych przedmiotów. W przypadku trudności z rozstaniem się dziecka z ulubioną maskotką, prosimy o przygotowanie “domku dla maskotki” w formie woreczka, w którym ulubiona maskotka będzie czekała na dziecko w szatni grupowej.
Podczas odbierania dziecka z przedszkola, stosujemy analogiczne zasady. Podczas przebywania rodzica  w budynku obowiązują maseczki, dezynfekcja rąk lub rękawiczki ochronne.

Zwracam się z prośbą o śledzenie strony internetowej Szkoły Podstawowej nr 42 oraz odczytywanie wiadomości na mailach grupowych. Sytuacja jest dynamiczna i mogą pojawiać się nowe informacje.

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści