IV Międzyszkolny Konkurs Dziennikarski “Mistrz szkolnego reportażu”.

W maju, w naszej szkole odbył się już IV Międzyszkolny Konkurs Dziennikarski “Mistrz szkolnego reportażu”. Uczniowie, którzy przystąpili do rywalizacji, musieli wykazać się wszechstronną wiedzą teoretyczną i praktyczną. Odpowiadali na pytania zawarte w quizie oraz pisali recenzję.

I miejsce zajął Mikołaj Twaróg, zdobywając łącznie 59,5 pkt (40 quiz, 19,5 recenzja), II miejsce Jagoda Dziubek 53 pkt (37 quiz, 16 recenzja), III miejsce Maciej Twaróg 52,5 pkt (33 quiz, 19,5 recenzja), IV miejsce Kinga Pliszke SP27 49,5 pkt (30 quiz, 19,5 recenzja).

Główną nagrodą w konkursie były warsztaty w redakcji Dziennika Zachodniego. Czwórka nagrodzonych uczniów zrealizowała swoją nagrodę 12 czerwca. Uczestniczyli w kolegium redakcyjnym, przysłuchiwali się planowaniu gazety na następny dzień i ocenie materiałów w serwisach internetowych. Potem stworzyli własny tekst do serwisu “dziennikzachodni.pl”, nagrali film w studio i zwiedzili drukarnię.

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści