Kolejna edycja konkursu historycznego w naszej szkole

Po raz czwarty gościliśmy drużyny ze sosnowieckich szkół podstawowych na edycji konkursu (Nie)Mroczne Średniowiecze. Tym razem tematem były Pola Chwały, a uczestnicy wykazali się wiedzą dotyczącą czterech średniowiecznych bitew: Hastings, zdobycie Jerozolimy, Grunwald, Agincourt oraz wiadomościami o średniowiecznym sposobie walki.

Gościem specjalnym w komisji konkursowej był Pan Robert Surmik, członek stowarzyszenia rekonstrukcji historycznej Arte et Marte z Katowic, który użyczył nam również militaria na naszą wystawę. W pierwszej rundzie konkursu drużyny rozwiązywały test wiadomości, a w rundzie drugiej zmierzyły się z czterema losowo wybranymi pytaniami.

Wyniki:

I miejsce zajęła drużyna z SP Nr 19,

II miejsce – drużyna z SP Nr 6,

III miejsce – drużyna z SP Nr 45.

Serdeczne gratulacje!!

Wszystkim uczestnikom gratulujemy przygotowania, dziękujemy drużynom i opiekunom za udział w konkursie.

Organizatorzy: J. Feluś, M. Żak, M. Morawiec

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści