Komunikaty dla mieszkańców

Drodzy mieszkańcy Sosnowca. Sytuacja, w której się znaleźliśmy w związku z epidemią koronawirusa wymaga od Nas, mieszkańców miasta zachowania szczególnych środków ostrożności. Profilaktyka i zachowanie zdrowego rozsądku są w tej chwili najważniejsze. Ograniczmy naszą aktywność do niezbędnego minimum.

Zwracam się do Państwa z prośbą o odpowiedzialne współdziałanie. Pamiętajmy, że zamknięcie szkół nie jest formą dodatkowych ferii. Dopilnujmy, aby dzieci nie przebywały w miejscach publicznych. Proszę, aby najmłodsi nie mieli bliskich kontaktów z osobami starszymi, które w sposób szczególny musimy chronić przed zarażeniem koronawirusem.

Zostańmy w domach, nie odwiedzajmy galerii handlowych, lokali gastronomicznych, unikajmy dużych skupisk ludności. Miejskie instytucje kultury są zamknięte, podobnie jak baseny, place zabaw. Wprowadziliśmy zakaz odwiedzin w szpitalu miejskim.

To sytuacja naprawdę nadzwyczajna, postarajmy się więc zminimalizować przebywanie w grupach. Chciałbym także zaapelować o odwołanie wszelkich imprez organizowanych przed podmioty prywatne.

Zachowajmy powagę sytuacji, ale zarazem nie popadajmy w panikę. Chciałbym z tego miejsca zapewnić, że Urząd Miejski w Sosnowcu będzie podawał informacje rzetelne i wiarygodne. Zachęcam do zapoznania się z informacjami, które mają pomóc w codziennym funkcjonowaniu w tym szczególnym dla nas czasie.

Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści