Konkurs (Nie)Mroczne Średniowiecze w SP nr 42

Dnia 18 kwietnia odbyła się w naszej szkole III edycja konkursu o wiekach średnich. Tym razem tytuł konkursu brzmiał „Czasy Katedr” i dotyczył sztuki i architektury średniowiecza oraz roli Kościoła. Do walki stanęło 5 drużyn z sosnowieckich szkół: SP Nr 1, SP Nr 17, SP Nr 19, SP Nr 20, SP Nr 39. Uczestnicy zmierzyli się z testem wiadomości oraz rundą zadań, gdzie musieli m.in. interpretować tekst źródłowy, materiał ilustracyjny czy rozpoznać elementy architektury gotyckiej. Po bardzo wyrównanej walce I miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 19. Gratulujemy zwycięzcom a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział!

Zwycięzcy
Wystawa
Uczestnicy
Uczestnicy
Nasi pomocnicy i modelki w strojach z epoki - Kasia i Karolina
Kasia w roli posła
Kasia i Mateusz z opiekunem mgr Magdaleną Miotlińską
Gratulacje od Pana Tomasza Janusa - dyrektora Gimnazjum Nr 9
Gratulacje i podziękowania od Pani Dyrektor
Zwycięzcy

I miejsce dla uczniów naszej szkoły w konkursie „Witaj majowa jutrzenko…”

Dnia 19 kwietnia nasi uczniowie: Kasia Czekaj (klasa VI C) oraz Mateusz Dudek (klasa V C) wzięli udział w X edycji konkursu „Witaj majowa jutrzenko…’ organizowanym przez Gimnazjum Nr 9 im. Jana Pawła II w Sosnowcu oraz Muzeum Miejskie. Nasi uczniowie musieli m.in. wykazać się wiedzą dotyczącą wydarzeń z czasów panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego, dziejami rodziny Schonów w Sosnowcu a także wcielić się w rolę posła i wygłosić przemowę o propozycjach reformy emerytalnej. Nasi uczniowie zajęli I miejsce! Serdeczne gratulacje!!!

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści