Konkurs – “Zakładka do książki”

Zakładki do książek to przedmioty służące do zaznaczania miejsca, w którym zakończono czytanie.

Pierwsze zakładki do książek pochodzą z czasów średniowiecza. Istnieje jednak uzasadnione podejrzenie, że były używane już od starożytności, kiedy materiałem piśmienniczym był papirus, a książka miała formę zwoju.

Zakładki mogą przybierać różną postać i kształt oraz być wykonywane z różnorodnych materiałów.

Klasy piąte i szóste wykonywały z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich zakładki według własnego pomysłu. Najciekawsze zostały wyróżnione przez p. Renatę Reczko i Anetę Panek. Oto wyniki konkursu:

I miejsce: Emilia Kuczera kl. 5d
Dominika Lasek kl. 6c
II miejsce: Kamil Dudek kl. 5a
Huber Ciołek kl. 5c
Daria Glaba kl. 6b
III miejsce: Zuzanna Jurczyńska kl. 5b
Julia Perek kl. 5b

Gratulujemy i zapraszamy do galerii wyróżnionych prac. Wykonawcy otrzymają po powrocie do szkoły dyplomy i słodkie upominki.

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści