,,Kot w butach” – musical

        Dnia 28.09.2022r. grupy: IV ,,Pszczółki”, V ,,Jeże”, VII ,,Wiewiórki” oraz VIII ,,Zające” wybrały się na wycieczkę do Teatru Miejskiego Domu Kultury ,,Kazimierz” w Sosnowcu. Na jego deskach podziwialiśmy musical pt.: „Kot w butach”. Ów tytuł, to jeden z najpopularniejszych motywów literatury dziecięcej, stworzony w XVII- wiecznej Francji przez Charlesa Perrault’a. Spektakl grany był przez aktorów z wykorzystaniem lalek i kukiełek. Przez scenę pełną kolorowej scenografii, wspaniałego oświetlenia przenikali wspaniali i charyzmatyczni bohaterowie. Zobaczyliśmy samego Kota w butach, jego właściciela Adama, Księżniczkę Lenę, Króla oraz herolda i złego czarnoksiężnika. Przedstawienie miało wartką akcję, jak również mnóstwo elementów muzycznych: granych i śpiewanych. Na uwagę zasługuje również aktywny kontakt z widzem. Roześmiane buzie dzieci i ich udział w przedstawieniu świadczą o profesjonalizmie teatru. Aktorzy umożliwili nam także sfotografowanie się wraz z wychowankami na scenie.
 


        Ponadto w ramach projektu Specjalistycznego Centrum Wspierającego Edukację Włączającą pt.: „Szkoła bohaterów” wyjątkowa przestrzeń Domu Kultury stała się także miejscem spotkania dzieci z grupy „Jeżyki” z uczniami klasy 3a z ZSS nr 4 w Sosnowcu. Wspólnie zwróciliśmy uwagę na wielką wartość edukacji kulturalnej. Obcowanie z kulturą ma niebagatelny wpływ na uczenie się dzieci, pełni rolę terapeutyczną, wpływa na jakość ich życia oraz odpowiada za ich wszechstronny rozwój. Umożliwiając dzieciom kontakt ze sztuką na wczesnych etapach edukacji dajemy im szanse zaspokoić ich estetyczne, twórcze i kulturalne potrzeby, ale także mamy możliwość zaczepić w nich szacunek do tego typu aktywności.
 
 

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści