Lekcja muzealna i przyrodnicza w Pszczynie

Październikowy wyjazd do Pszczyny pozwolił uczniom klasy 5 B i 5 D na zwiedzenie dwóch ciekawych obiektów: historycznego, pięknego Muzeum Zamkowego oraz przyrodniczego –  zagrody żubrów pszczyńskich. Uczniowie dowiedzieli się o historii rodu Hohbergów na Górnym i Dolnym Śląsku, poznali życie codzienne  arystokracji  w wieku XIX i XX, obejrzeli kolekcję mebli i wyposażenia komnat z epoki, a także zwiedzili zbrojownię, w której znajduje się kolekcja broni białej i palnej, zbroje płytowe średniowiecznych rycerzy,a nawet pancerze samurajskie.

Spacerując parkiem zamkowym, uczniowie przeszli do zagrody, w której mogli z bliska obejrzeć  majestatyczne żubry, jelenie, sarny, daniele oraz piękne pawie czy bażanty. Uczniowie zapoznali się z historią ratowania gatunku żubra oraz obejrzeli  wystawę dzikich zwierząt zamieszkujących Polskę.

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści