Listopad

W dniach 5 i 6 listopad w naszym przedszkolu dla wszystkich grup wiekowych odbyły się warsztaty edukacyjne przeprowadzone przez firmę Walabia – zywa edukacja. Tematem warsztatów były ssaki.

 

ŚWIĘTO   NIEPODLEGŁOŚCI

Obchody Święta Niepodległości odbyły się w naszym przedszkolu w dniu 8 listopada. W ramach tego święta zorganizowany został międzygrupowy konkurs “Girlanda narodowa” oraz konkurs dla dzieci i rodziców “Kokarda narodowa”. Odbył się też pokaz umundurowania i wyposażania ( mundury, nakrycia głowy, chlebak, menażki) żołnierzy Wojska Polskiego z okresu 1920-1939 r, Finałem obchodów była akademia oraz uroczyste odspiewanie przez wszystkich wychowanków hymnu o godz. 11.11.

 

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU RODZINNEGO
KOKARDA NARODOWA

I MIEJSCE – JULIA C. gr. VI

II MIEJSCE – LENA S. gr. III

III MIEJSCE – ANASTAZJA D. gr. VIII

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i wkład pracy włożony w wykonanie kokard. Laureatom gratulujemy.
Konkurs przygotowała pani I.Budzyńska

 

CZTERY PORY ROKU – KONKURS FOTOGRAFICZNY

W naszej placówce odbył się konkurs fotograficzny “Cztery pory roku- jesień w mojej sali”. W konkursie wzięły udział nauczycielki sosnowieckich przedszkoli: PM5,PM27,PM35, PM 39 PM 51, PM56. Konkurs miał na celu promowanie placówek przedszkolnych oraz dzielenie się swoimi pomysłami.Wszystkim uczestniczkom konkursu dziękujemy za udział.
Konkurs przygotowała pani I.Budzyńska.

 

W roku szkolnym 2019/2020  grupa Zające bierze udział w ogólnopolskim programie pt. “Mały Miś w Świecie wielkiej literatury”. Głównym celem programu jest rozwijanie czytelnictwa wśród najmłodszych. W  grupie  pojawił się Miś, której wspólnie nadaliśmy imię Pianka. Pianka odwiedza również Naszych Przedszkolaków w domu, gdzie wspólnie z Rodzicami czytają wybraną książkę. 
Literatura dziecięca stanowi doskonałą inspirację do zajęć, np: bajka
o Czerwonym Kapturku doskonale nadaje się do podjęcia tematyki związanej z lasem.

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
W dniu 14 listopada Misie – nasza najmłodsza grupa zostały uroczyście przyjęte do grona przedszkolaków.
Dziękujemy rodzicom za przygotowanie poczęstunku i upominków dla dzieci.

 

W dniu 19 listopada dzieci z grupy Biedronek i Pszczółek wzięły udział w warsztatach
przeprowadzonych w OSIKOWEJ DOLINIE.
Dzieci zostały zapoznane z właściwościami osikowego drewna, historią wyplatania kapeluszy oraz wykonywania ozdób choinkowych właśnie z osikowego drzewa. Tradycje te przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Zobaczyły największy kapelusz (rekord odnotowany w KSIĘDZE GUINNESSA –  2,6 m (wysokość), 6,65 m (średnica) i 21,9m (obwód ronda)
Po zajęciach edukacyjnych przedszkolaki przystąpiły do samodzielnego wykonywania ozdób bożonarodzeniowych pod czujnym okiem instruktorów. 
Wrzesień Październik Listopad Grudzień Styczeń
Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec

Wydrukuj tę stronę

Przejdź do treści