Mistrzynie w szkołach

Dnia 24 września dziewięć dziewcząt z klasy 8a wybrało się do hali sportowej przy ul. Żeromskiego w Sosnowcu, by móc reprezentować tam naszą szkołę w projekcie “Mistrzynie w szkołach”. Jest to jedyna w swoim rodzaju akcja, mająca na celu pokazanie młodym uczennicom, że sport potrafi być świetną zabawą, oraz że niekoniecznie trzeba go unikać, poprzez np. zwolnienia ze szkolnych lekcji wf-u.

 

Blisko trzysta dziewcząt z różnych szkół miało okazję poćwiczyć wspólnie na dużej sali, przy świetnej muzyce, wszystko pod okiem ekspertów w tej dziedzinie. Na miejscu obecne były bowiem olimpijki, mistrzynie Polski, laureatki wielu medali i nagród, m.in. pływaczka Otylia Jędrzejczak, zdobywczyni złotego medalu w 2004 roku, lekkoatletki Ewa Swoboda i Sofia Ennaoui, Zofia Noceti-Klepacka oraz łyżwiarka Katarzyna Woźnicka.

Na samym końcu kobiety z chęcią udzieliły wywiadu, opowiadając w nim, jak rozpoczęła się ich przygoda ze sportem oraz zachęcając dziewczęta do uprawiania go, gdyż, kto wie, może pewnego dnia to właśnie jedna z nich będzie odnosić sportowe sukcesy?

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści