Muzeum Prasy Śląskiej w Pszczynie

Tradycją stały się już nagrody dla uczniów za pracę w redakcji naszej gazetki. W tym roku, 13 czerwca, grono szkolnych dziennikarzy “Armaty i My” pojechało na wycieczkę do Muzeum Prasy Śląskiej w Pszczynie. Tam nie tylko zwiedzali, ale też brali udział w warsztatach. Poznawali pierwsze gazety wydawane na Śląsku, stare maszyny, fachowe nazewnictwo stosowane w drukarni, funkcję prasy na terenach zaborów, a w końcu na starej maszynie drukarskiej, tzw. “Bostonce” drukowali tekst z ozdobnym inicjałem, a przy użyciu drugiej “odciskali” na kartonie herb miasta Pszczyna. Sporą atrakcją okazała się możliwość zagrania własnego utworu na starym fortepianie – eksponacie w Izbie Telemanna. Na koniec wszyscy otrzymali na własność swoje wydruki i reprinty starych gazet.

Zachęcamy wszystkich uczniów do współtworzenia szkolnej gazetki i profilu na portalu społecznościowym Facebook. Każdy ma możliwość pisania o swoich pasjach, lub szkolnych wydarzeniach. Zapraszamy do kontaktu osobiście lub przez naszą skrzynkę na korytarzu.

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści