Nasza szkoła w gronie laureatów

Zespół Szkół nr 2 w Sosnowcu w gronie laureatów ogólnopolskiego projektu
Otwarta Firma 

W dniach 8-14 listopada 2021 r. nasza szkoła włączyła się w Światowy Tydzień Przedsiębiorczości realizując program Otwarta Firma, wzbogacając tym samym ofertę edukacyjną o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do planowania ścieżki edukacyjnej.
 

Nasza Szkoła uzyskała tytuł laureata ogólnopolskiego projektu Otwartej Firmy w Konkursie na Najaktywniejszą Szkołę.

Celem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi. Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu na Najaktywniejszą Szkołę w ramach programu Otwarta firma jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Uczestnicząc w programie Otwarta firma, szkoła otrzymuje gotowy pomysł na wzbogacenie tradycyjnej lekcji, pozwalający na przekazanie w atrakcyjnej formie treści nauczania zapisanych w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla szkół podstawowych oraz w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 lutego 2019 r. w sprawie doradztwa zawodowego.
 

Koordynatorem projektu była pani Jolanta Czapla.

 
Link do Gali Otwartej Firmy:

 

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści