Nauka jest bliżej

27 stycznia uczniowie z klas 7b i 7d uczestniczyli w IV Śląskim Festiwalu Nauki, który odbył się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. “Nauka jest bliżej”, to przewodnie hasło festiwalu. Całość została podzielona na sześć obszarów wiedzy – nauk ścisłych, nauk przyrodniczych, nauk technicznych, nauk humanistyczno-społecznych, medycyny i zdrowia oraz sztuki. Nowością była strefa elektromobilności. Strefie dziecka w tym roku towarzyszła strefa aktywności, której uczestnicy mogli nauczyć się kształcenia odpowiednich nawyków związanych m.in. z utrzymywaniem właściwej postawy ciała. Nie zabrakło także strefy OFF Science. Uczniowie poznali wiele ciekawych doświadczeń z fizyki i chemii. Udział w ŚFN zdecydowanie był inspiracją i odpowiedzią na nurtujące pytania. Można było poczuć, że NAUKA jest bliżej!

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści