Zbiórka elektrośmieci

Oczyść Dom i Świat z Elektrośmieci

Zapraszamy społeczność szkolną, Rodziców do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Zbiórka elektrośmieci w naszej szkole odbędzie się w dniach 2-31 marca 2020r.

Dzięki Twojej pomocy nasza placówka może otrzymać bezpłatne pomoce dydaktyczne i wyposażenie sal. Wystarczy, że przyniesiesz na zbiórkę elektrośmieci, które masz w domu.

Elektrośmieci to zużyte, przestarzałe lub zepsute sprzęty elektryczne i elektroniczne działające kiedyś na prąd lub na baterie, np.: lodówki, sprzęt AGD, telewizory, komputery, sprzęt audio, telefony, świetlówki i inne.

Zużyte urządzenia i baterie to odpady niebezpieczne zawierające szkodliwe substancje, tj. rtęć, freon, azbest, kadm czy związki bromu. Elektrośmieci należy oddawać do punktów zbierania, skąd trafiają do zakładów przetwarzania, gdzie są bezpiecznie demontowane. 

Miejsce składowania elektrośmieci: środowisko.
Najaktywniejsze osoby zostaną nagrodzone!!!

Kordynator szkolny
Jolanta Czapla

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści