Opatrunek na ratunek

„OPATRUNEK NA RATUNEK”

 

Pod taką nazwą odbywa się III edycja Akcji, której organizatorem jest Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Misio z siedzibą w Poznaniu. Celem powołania Fundacji jest stworzenie profesjonalnego zaplecza dla polskich misjonarzy prowadzących działalność medyczną wśród chorych w najuboższych krajach świata.

Misje to nie tylko kościoły, misje to także przychodnie i szpitale, które powstały by pomagać tym najbardziej potrzebującym. Wszyscy okoliczni mieszkańcy wiedzą, że tam nikt nie odmówi im pomocy. Każdy bandaż, czy plaster są na wagę złota. Kiedy przychodzą paczki z Fundacji to zawsze wielka radość i święto. Tam przydaje się dosłownie wszystko. Nawet płótno, którym wolontariusze obszywają paczki jest darte na bandaże. Wszystkich, którzy chcieliby pomóc zachęcamy do wzięcia udziału w Akcji „Opatrunek na ratunek”.

O jakie dokładnie rzeczy chodzi?

  • bandaże –  dziane lub elastyczne,
  • gazy – jałowe i niejałowe,
  • kompresy – jałowe i niejałowe,
  • plastry opatrunkowe,
  • rękawiczki gumowe,
  • watę, igły i strzykawki

Rzeczy te można nabyć w każdej aptece !

 

Do kiedy i do kogo można oddawać materiały opatrunkowe, igły i strzykawki ?
Do 24 maja 2013r., do nauczycieli religii: p. Ewy Felis i p. Klaudii Kwiatkowskiej.
O. Marian Żelazek – polski misjonarz werbista przez 56 lat pracujący w Indiach, opiekun i „Ojciec” trędowatych powiedział kiedyś: „Nie jest trudno być dobrym, wystarczy tylko chcieć…”

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści