OPIS PROJEKTU „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA”UNICEF

PROBLEM-Każdego roku ponad 1,5 miliona dzieci umiera z powodu chorób, którym można zapobiec. A wystarczy zaszczepić dziecko, a będzie ono chronione przed tragicznymi skutkami takich chorób jak: gruźlica, odra, tężec, polio czy zwyczajna biegunka powodująca odwodnienie organizmu. Niestety ponad 24 miliony dzieci, które rodzą się co roku nie otrzymuje podstawowych szczepień zaplanowanych w pierwszych latach życia. Problem ten jest poważny także w Sierra Leone, jednym z najbiedniejszych krajów na świecie, w którym zaledwie 39% wszystkich dzieci szczepionych jest przeciw najpoważniejszych chorobom wieku dziecięcego. Najczęstszą przyczyną zgonów wśród dzieci do 5 roku życia jest odra oraz tężec noworodkowy. Celem UNICEF jest objęcie programem szczepień wszystkich dzieci w Sierra Leone, tak by zredukował wskaźnik śmiertelności dzieci spowodowany powyższymi chorobami. Projekt „Wszystkie kolory świata” jest odpowiedzią na ten niezwykle poważny problem braku dostępu do szczepień. Chcemy uświadomi dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a do tego dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka. Projekt wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska.

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści