Ośrodek opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej

Szanowni Państwo,

Na terenie naszego miasta powstał Ośrodek środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży, który ma siedzibę w Centrum Pediatrii im. J. Pawła II w Sosnowcu.

Ośrodek środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży ma sprawić, żeby opieka specjalistów była jak najbardziej przyjazna dla dzieci i młodzieży, dostępna, przystosowana do danego przypadku, włączająca w pomoc dziecku jego bliskich. Celem jest to, żeby problemy dzieci i młodzieży były w pierwszej kolejności diagnozowane jak najbliżej miejsca zamieszkania. Żeby dzieci i nastolatki zostali otoczeni jak najlepszą opieką psychologiczną i terapeutyczną, żeby nie doszło do zaostrzenia kryzysu. Psycholog, psychoterapeuta mają być dostępni w środowisku dziecka.

Oferowana pomoc dotyczy przede wszystkim pacjentów i ich rodziny z powiatu Sosnowiec i jest nieodpłatna. Skierowana jest zarówno do dzieci (także poniżej 7 roku życia), jak i młodzieży uczącej się (do 21 roku życia). Aby skorzystać z oferowanej pomocy rodzic nie musi posiadać skierowania od lekarza, należy jedynie zgłosić taką potrzebę telefonicznie i umówić się na wizytę.

Pomoc kierowana jest do dzieci i młodzieży z różnymi trudności w funkcjonowaniu: doświadczających sytuacji kryzysowych, mających trudności w adaptacji do sytuacji pandemicznej, mających trudności w zachowaniu, których wzorce wyrażania emocji są nieadaptacyjne, prezentujących zaburzenia neurorozwojowe (ASD czy ADHD), którzy są wyizolowani społecznie, doświadczyli przemocy i inne. Działania Ośrodka są nakierowane na psychoedukację, wsparcie psychologiczne, psychoterapię oraz diagnostykę problemów i zaburzeń wieku rozwojowego.

Dane kontaktowe placówki:

Siedziba Poradni: Centrum Pediatrii im. J. Pawła II ul. Zapolskiej 3, 41-218 Sosnowiec

Tel: 32 720 77 00 Rejestracja

32 720 77 23 Ośrodek Środowiskowej Pomocy Psychologicznej

email: spp@centrum-pediatrii.com.pl

Godziny pracy poradni:

Poniedziałek 8 – 16

Wtorek 11 – 20

Środa 9 – 20

Czwartek 11 – 20

Piątek 8 – 16

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści