Pasowanie na czytelnika

PASOWANIE
NA
 
     CZYTELNIKA

      W marcu 2022 roku odbyło się w naszej szkole pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
 
     Kandydaci na czytelników zostali zapoznani z regulaminem biblioteki i zasadami korzystania z księgozbioru, a wstępem do pogadanki na temat dbałości o książki był wiersz J. Huszcza pt. „Skarga książki”.
 
     Następnie uczniowie  rozwiązywali zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie i przystąpili do wypożyczania książek.

Na zakończenie uroczystego spotkania pierwszoklasiści otrzymali w prezencie, przygotowaną przez Instytut Książki, „Wyprawkę Czytelniczą”.

Spotkanie przebiegło w niezwykle miłej i przyjaznej atmosferze.
    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści