Pielgrzymka klas trzecich do Krakowa

Uczniowie klas III z naszej szkoły, a także Szkoły Podstawowej nr 16 wraz członkami swoich rodzin i katechetami pielgrzymowali w niedzielę 25 maja 2014r. do Krakowa – Łagiewnik oraz benedyktyńskiego opactwa w Tyńcu. W ten sposób pragnęli uczcić Rocznicę swojej I Komunii Św. W programie pielgrzymki znalazło się Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz powstające Centrum Jana Pawła II – „Nie lękajcie się” w Krakowie – Łagiewnikach jak również położone w granicach administracyjnych Krakowa opactwo w Tyńcu będące najstarszym z istniejących dziś klasztorów w Polsce. Opactwo tynieckie jest też  jedynym klasztorem w Polsce, który posiada bogatą ofertę warsztatów edukacyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży, poświęconych historii i sztuce Polski oraz roli klasztorów w kulturze europejskiej. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach zatytułowanych „U źródeł Polski”.

Zobacz galerię

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści