Planetarium “Orbitek” – warsztaty

W dniach od 26.09.2022r-28.09.2022r przedszkolaki z 8 grup  uczestniczyły w warsztatach  planetarium „ Orbitek”. Grupa ll Kotki realizując projekt ARiK zaprosiła na warsztaty uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu.
 
Przenośne planetarium pozwoliło na emisję filmów o różnorodnej tematyce. Nasi podopieczni mogli przenieść się w świat ekologicznego życia krecika.

Dzięki ogromnej przestrzeni, a także niezwykłym efektom dźwiękowym mobilne planetarium pozwoliło dzieciom na poznawanie mikro- i makroświata w ciekawy oraz angażujący sposób.

Kosmiczną przygodę prowadząca rozpoczęła bawiąc się z dziećmi Piłkami-PLANETAMI, co pozwoliło dzieciom zapoznać się z nią, nabrać pewności i dać się porwać w kosmiczną podróż.
Gdy już wszyscy mieli najlepsze nastroje, dzieci ochoczo weszły  do kopuły planetarium w przedszkolu i wyczekiwały na niesamowitą “bajkę”  
„Platon odkrywca” to opowieść o małym kreciku. Żyje on głęboko pod ziemią w ciemnej norce pełnej tajemnic i niespodzianek razem z swoimi rodzicami. Jest niespokojnym, ciekawym i pomysłowym stworzeniem. Platon jest zafascynowany światłem, które przenika do jego domu. Czasami światło się świeci; czasami jest wyłączone … Dlaczego tak się dzieje?
Nasz młody przyjaciel chciałby zobaczyć, co tam jest w świecie zewnętrznym.  Platon odkrywa dzień i noc, słońce i księżyc oraz gwiazdy! Najlepszymi przyjaciółmi Platona są Alfa, Beta i Gamma, z którymi uwielbia śpiewać.
Dzień z krecikiem – odkrywcą  był dniem pełnym radości, uśmiechu i zabawy w każdej przedszkolnej grupie.
Na zamieszczonej fotorelacji prezentujemy miłe chwile  wychowanków w mobilnym planetarium.
 


 
 

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści