Podsumowanie konkursu regionalnego i prezentacja multimediów

„Tylko On jeden tak pisze i tak też przez swoją poezję prowadzi ludzi do Pana Boga”.

Św. Jan Paweł II

 

Dnia 27.11.2014 r. w naszej szkole odbył się finał Regionalnego Konkurs Recytatorsko – Plastycznego zatytułowanego: „Poeta uśmiechniętego Chrystusa”. Konkurs  poświęcony był  poezji Ks. Jana Twardowskiego. Wzięło w nim udział 74 uczniów  – 47 w kategorii recytatorskiej i 27 w kategorii plastycznej.

W konkursie brali udział uczniowie szkół podstawowych z następujących miejscowości: Bukowno, Czeladź, Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Mierzęcice, Toporowie, Sarnów i Sosnowiec. Uczestnicy przygotowywali się pod kierunkiem nauczycieli: religii, języka polskiego, edukacji wczesnoszkolnej oraz plastyki. Najczęściej recytowanymi wierszami były: „Spieszmy się”, „Naucz się dziwić” i „Sprawiedliwość”.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji konkursowej oraz wysłuchania materiałów dźwiękowych:

(kliknij, aby otworzyć)

1. REGIONALNY KONKURS RECYTATORSKO – PLASTYCZNY (prezentacja)

2. BĘDZIE KS. TWARDOWSKI (MP3)

3. JAN TWARDOWSKI – KSIĄDZ, POETA. OSTATNIE PRZESŁANIE

4. SPIESZMY SIĘ KOCHAĆ LUDZI – TEATR ES, SŁ. KS. J. TWARDOWSKI

5. ŚW. FRANCISZEK – FIORETTI

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści