Podsumowanie Szkolnej Akcji Charytatywnej – „Podaj Mydło”

W październiku  i listopadzie w naszej szkole została przeprowadzona akcja charytatywna o nazwie „Podaj mydło” przeznaczona dla mieszkańców Kamerunu i Republiki Środkowoafrykańskiej.  Akcja ta odbywała się w ramach kolejnej współpracy z poznańską Fundacją Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”. Wyniki akcji polegającej na zbiórce mydeł w kostkach oraz w płynie przedstawiają się następująco:

  • 466 kostek mydła
  • 9,5 litra mydła w płynie
  • 1 żel pod prysznic
  • 1 krem do rąk

Wiadomo już, że Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio zebrała ponad 100.000  kostek mydła, które w przybliżeniu ważą około 10 ton !

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję! Szczególne słowa uznania kierujemy do tych uczniów, którzy na zakup mydła  przeznaczyli pieniądze ze swojego „kieszonkowego”. Dziękujemy Radzie Rodziców, która przekazała na zbiórkę 84 kostki mydła, Dziękujemy także uczniom klas II c za pomoc w przygotowaniu darów do wysłania! Zapraszamy do udziału w następnych akcjach przeznaczonych dla mieszkańców krajów misyjnych!

Organizatorzy

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści