Podsumowanie Zajęć z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej

W marcu i kwietniu chętni uczniowie klas VI uczestniczyli w zajęciach z pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia były prowadzone przez nauczycieli mających kwalifikacje w tym zakresie: p. Annę Banaś, p. Klaudię Kwiatkowską i p. Anetę Panek. Podczas szkoleń realizowany był program: „Ratujemy i uczymy ratować”. Obejmował on m.in. aspekty prawne dotyczące pierwszej pomocy przedmedycznej, wzywanie pomocy, łańcuch przeżycia, podstawowe zasady postępowania podczas określonych sytuacji, zaburzenia przytomności, resuscytację krążeniowo – oddechową, sposoby postępowania w przypadku uszkodzeń ciała.

15 uczniów biorących udział w zajęciach przystąpiło do egzaminu teoretycznego i praktycznego, który zakończyli z  pozytywnym wynikiem.

Gratulujemy i życzymy powodzenia !

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści