Projekt edukacyjny: “Patroni naszych ulic”

Istnieje pewna zależność w układzie ulic dzielnicy Środula.

Wszystkie ulice równoleżnikowe otrzymały nazwiska pisarzy, natomiast ulice południkowe otrzymały nazwiska malarzy i rzeźbiarzy.

Klasy szóste uczestniczyły w ramach zajęć z techniki w projekcie edukacyjnym „Patroni naszych ulic”  Projekt poświęcony był sylwetkom artystów plastyków, a celem było zapoznanie z dorobkiem artystycznym wybranej postaci i stworzenie pracy plastycznej inspirowanej jej twórczością.

Uczniowie podzieleni na kilkuosobowe grupy wybierali bohatera swojego projektu. Pierwsza część projektu polegała na stworzeniu portretu artystycznego wybranej postaci w formie prezentacji, plakatu lub albumu. W drugiej części uczniowie tworzyli prace inspirowane twórczością artysty. Inspiracją była technika lub tematyka prac. Powstało wiele ciekawych projektów artystycznych. Nie sposób wszystkich pokazać. Oto wybrane po kilka z każdej klasy.

Zapraszam do galerii

oraz do obejrzenia prezentacji

Borys Wawrzynów (Jan Matejko)
Nikodem Pindel (Jan Matejko)
Natalia Kucharska (Wit Stwosz)
Praca grupowa (Wit Stwosz)
Oliwia Okońska (Jacek Malczewski)
Praca grupowa (Juliusz Kossak)
Maja Nowakowska (Juliusz Kossak)

 

 

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści