Projekt makiety „Akademii Pana Kleksa”

W ramach zajęć z języka polskiego klasa IVa przygotowała w zespołach makietę akademii. To dość charakterystyczny budynek dla bohaterów powieści autorstwa Jana Brzechwy.

Uczniowie musieli przygotować projekt nie tylko zgodnie z treścią lektury, ale również zaprezentować i opisać (prezentacja składała się z opisu budynku, relacji z przebiegu tworzenia, skoncentrowaniu się na problemach i niespodziankach, a także na sposobie eliminacji tych przeszkód). Po prezentacji pozostali uczniowie zadawali pytania, na które odpowiadali autorzy danej makiety. Makiety były bardzo szczegółowo przygotowane – zawierały detale typu łóżka wychowanków szkoły, słynne oko Ambrożego Kleksa itd.

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści