Ratuję, bo potrafię

Uczniowie trzecich klas wzięli udział w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie skierowane do uczniów klas trzecich zostało przygotowane przez specjalnie przeszkolone w tym zakresie nauczycielki: panią Klaudię Kwiatkowską,  Annę Banaś i Katarzynę Szymiec. W przystępnej i interesującej formie przekazano uczniom podstawowe informacje z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Poza teorią, osoby uczestniczące w szkoleniu nabyły praktyczne umiejętności ćwicząc na manekinie lub trenując zachowanie w (pozorowanej) sytuacji zagrożenia życia. Uczniowie, którzy ukończyli szkolenie otrzymali stosowne zaświadczenia, wręczone przez wicedyrektor Barbarę Dyrkę  podczas Finału “Zanim przyjedzie lekarz”

Grupa trzecioklasistów przygotowała dla najmłodszych uczniów przedstawienie, w obrazowy sposób pokazała jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia. Teraz nawet najmłodsi uczniowie naszej szkoły wiedzą, jak należy radzić sobie w przypadku obrażeń ciała, złamania, krwotoków z nosa, poparzeń. Uczniowie przypomnieli sobie telefony alarmowe oraz sposób powiadomienia o wypadku.

W ramach tej akcji w naszej szkole odbył się dwuetapowy konkurs wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy pod hasłem “Ratuję, bo potrafię”.

Wyniki Szkolnego Konkursu z zakresu udzielania
pierwszej pomocy przedmedycznej:

”RATUJĘ, BO POTRAFIĘ”

I miejsce

Lasota Jakub kl. III b 

II miejsce

Kaim Julia kl. III c

III miejsce

Durka Carolina kl. III a 

 

 

GRATULUJEMY

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści