Razem Na Święta

#RazemNaŚwieta 2020

     Wśród wielu działań podjętych przez Szkołę w okresie przedświątecznym szczególne miejsce zajęła akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej #RazemNaŚwieta. Celem akcji było wzbudzanie empatii wśród uczniów  w stosunku do ludzi samotnych i starszych, a także rozwijanie więzi międzyludzkich w trudnym okresie pandemii koronawirusa czy pomoc dla zwierząt.
 
     W ramach akcji w Szkole odbywała się zbiórka karmy i potrzebnych rzeczy dla bezdomnych zwierząt ze schroniska miejskiego, wspólne ubieranie drzewka świątecznego przed szkołą – każdy mógł powiesić swoją ozdobę jako wyraz podtrzymywania tradycji wspólnego przystrajania drzewka w okresie świątecznym. Uczniowie własnoręcznie  przygotowali kartki z życzeniami dla dzieci i pracowników z domu dziecka. Każda klasa w ramach obchodów Świąt Bożego Narodzenia śpiewała i nagrała kolędy. Wspólne spędzanie wigilii klasowych wzmocniło więzi koleżeńskie pomiędzy uczniami.
 
     Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas w roku. Dzięki wzajemnej pomocy mogliśmy sprawić, aby stały się one jeszcze piękniejsze i radośniejsze dla wszystkich – tych, co pomagali i dla tych, co wsparcie otrzymali. Były to miłe, wzruszające momenty, kiedy można było dzielić się tym, co sprawiało ludziom radość.

    Udostępnij na

Wydrukuj ten post

Może Ci się także spodobać

Przejdź do treści